(Magyar) Felhívás partnerségi egyeztetésre
Középtávú városfejlesztés
Mivel az Integrált Településfejlesztési Stratégia dokumentum meghatározza a város fejlesztéseit a 2020-ig terjedő években, nagyon fontos, hogy minél több szempont érvényesülhessen, minél szélesebb kör részvétele mellett. A már elkészült anyagok megtekinthetők lesznek a város honlapján.
Meghatározó városfejlesztési dokumentum, Szentes Város Integrált Településfejlesztési Stratégiája készül a TRENECON COWI Tanácsadó és Tervező Kft. és a MAPI Magyar Fejlesztési Iroda Zrt. gondozásával. 2014. decemberében a Képviselő-testülete 188/2014. (XII.12.) határozatával döntött arról, hogy a Belügyminisztérium támogatásával 2015. év első felében kerüljön kidolgozásra Szentes Integrált Településfejlesztési Stratégiája (ITS). A tervezés a város teljes közigazgatási területére kiterjed. Az Integrált Településfejlesztési Stratégia a város középtávú fejlesztési irányait, céljait és azok elérése érdekében tervezett tevékenységeket határozza meg. Az ITS készítésének célja, hogy stratégiai tervezés eszközeivel elősegítse a következő 7-8 év városfejlesztési tevékenységeinek eredményességét, így a fejlesztések összehangoltan történjenek.
A részvétel módját országos jogszabály, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 28.§ (1) bekezdése, valamint Szentes Város Önkormányzata Képviselő-testülete 29/2014. (II.28.) határozattal jóváhagyott partnerségi egyeztetés szabályai határozzák meg.
Az egyeztetésben résztvevők (a továbbiakban: partnerek) köre:
- Szentes lakosai, (Szentesen állandó lakhellyel, vagy tartózkodási hellyel rendelkező lakosok, módosítással érintett ingatlanok tulajdonosai, valamint aki az adott településfejlesztéssel érintett.)
- Szentesen működő gazdálkodó szervezetek, (Valamennyi településfejlesztéssel, településrendezéssel összefüggésbe hozható szentesi székhellyel, telephellyel rendelkező, az adott településfejlesztéssel, településrendezéssel érintett gazdálkodó szervezet.)
- Civil szervezetek, (Valamennyi Szentesen bejegyzett vagy az adott településfejlesztéssel érintett civil szervezet.)
- Egyházak, (Valamennyi Szentesen működő egyház.)
Ezek alapján, mint az egyeztetési eljárásban érintett partner a fenti tervezésre vonatkozóan a „partnerségi egyeztetés szabályai” szerint lehetősége van javaslatokat, észrevételeket tenni, véleményt nyilvánítani, ehhez szükséges a véleményezési eljárásba bejelentkezni!
A partnerek az its@szentes.hu e-mail címen keresztül, vagy postai úton (Szentes Város Önkormányzata, 6600 Szentes, Kossuth tér 6.) nyilatkozhatnak, hogy részt kívánnak venni az egyeztetési eljárásban.
A nyilatkozatban meg kell jelölni a véleményezési eljárás tárgyát /ITS/,
- a szervezet (gazdálkodó-, civil-, egyház) esetén a szervezet nevét, székhelyét, képviselőjét, levelezési címét, telefonszámát és e-mail címét,
- természetes személy esetén nevét, lakcímét, levelezési címét, telefonszámát és e-mail címét!
Az e-mail cím megadása elengedhetetlen, mivel a jövőben a partnerekkel a kapcsolatot elsősorban ezen elérhetőségükön tartjuk.
A fentieket tartalmazó írásos nyilatkozatukat e-mailben vagy levélben szíveskedjenek 2015. május 8-ig megküldeni!
Várjuk jelentkezésüket a közös munkára!
[contact-form 20 “ITS”]